Çeşitli nedenlerle veya çakışmalar nedeniyle düşük kapasiteli bir iPhone satın almış olabilirsiniz. Bir süre sonra hafıza dolacak, fotoğraf çekemeyecek veya uygulama yükleyemeyeceksiniz. Bu çok can sıkıcı olabilir. iPhone’lar bilgisayarlar gibi bir depolama birimine sahiptir ve bir anakart teknisyeni tarafından değiştirilebilir. iPhone donanım belleği yükseltme hizmetimizde yapılır.

iPhone depolama alanımı nasıl silerim? Depolama alanını nasıl artırabilirim? İphone’umun hafızası neden boş ama dolu? bir iPhone 128gb’yi nasıl yapabilirim? NAND alışverişi yaparak sorularınızı çözeceğiz.

NAND (bellek) nedir?

NAND ıntegrate dediğimiz telefonların anakartında bulunan önemli bir donanımdır. NAND ıntegrated, verilerin depolandığı birimdir. Fotoğraflar, videolar, notlar ve diğer veriler bu parçada saklanır. Bu donanımın işlevi fotoğraf, video, uygulama vb. Depolamaktır. telefonuna. kısacası, tüm bilgilerin cihazınızda saklandığı yer burasıdır. Bu nedenle NAND (bellek entegrasyonu) dediğimiz donanım çok önemlidir.

Telefon üretimi sırasında NAND entegresi dediğimiz donanım kurulur ve 16 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB olarak değişir. Bu nedenle, yüksek GB bellek entegre edildiğinde telefonun fiyatı da artar. Çoğu kullanıcı ucuz oldukları için daha az GB modeli seçer. Telefonda çektiğiniz güncellemeler, fotoğraflar veya videolardan sonra hafızanız dolu olur ve artık telefonunuzu kullanamazsınız. Mobil hastane teknik servisimize yüksek GB bellek takarak telefonunuzun hafızasını artırabilirsiniz.

iPhone depolama alanının ekonomik avantajı nedir?

Cihazınızın hafızasını çok daha ucuz bir fiyata artırıyoruz. Örneğin iPhone 7 32GB için geçerli fiyat 4400TL, 128GB modeli ise 5500TL. Fark 1000 tl. Telefonunuzu ikinci el mağaza olarak satacağınızı düşünüyorsanız bu fark 2 bin, 3 bin TL. Hafızanızı güncellerseniz, bu rakamlardan daha az ödeme yaparsınız ve aynı zamanda paradan tasarruf edersiniz.

Nand’a Geçiş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

İşlem için bir risk var mı? – Kesinlikle risk yok, eğer bir risk varsa, bu tamamen bizim sorumluluğumuzdur.
Veri kaybı var mı? – İşlemden önce yedek kopyalarınız yoksa, verilerin kaybolmaması için bunları kendi bilgisayarımıza yedekleriz.
Neden diğer hizmetler bu işlemi gerçekleştiremiyor?– Bu süreç ekipman ve tecrübe gerektirir. Aylar süren altyapı ve hazırlık çalışmalarının ardından anakart teknisyenlerimiz bu süreçte uzmanlaştı. En modern ekipmanları kullanarak kendimizi sürekli geliştiriyoruz.
Bellek arttığında iphone’um hızlanacak mı? – Boş bir bellek hızlanmaya yol açar, ancak aşırı hızlanmaya yol açmaz. Daha önce olduğu gibi kullanıyorlar.
iphoneum’un bir garantisi var, işlemden sonra garanti kırılacak mı?- Evet, mevcut bir garantiniz varsa, cihaz açıldığından ve takas edildiğinden geçersiz hale gelecektir.
NAND değişiminden sonra iCloud açılacak mı? Bunun iCloud ile ilgisi yok. iCloud kilidi serbest bırakılmayacak.
Hangi NAND markalarını kullanıyorsunuz? – Toshiba, Sandisk, Skhyni llow gibi orijinal markaları kullanıyoruz.
İşlemden sonra sürüm değişiyor mu? – Evet, NAND değiştirildikten sonra en son sürüm yüklenecektir. Kurulumdan sonra yazılım güncellenir.
Bu işlemden sonra itunes’da veya başka bir yerde bir hata mı alıyoruz? Apple bunu önleyebilir mi? – Hayır, bir iPhone cihazı satın aldıktan sonra haklar size aittir ve cihazda donanım değişiklikleri yapabilirsiniz. Apple bunu sınırlayamaz.
Yapılan işi garanti ediyor musunuz? 3 ay garanti veriyoruz.


NAND (bellek) nedir?

iPhone NAND memory Integrated Exchange, iPhone ıntegrated memory, seri numarası, ımeı numarası, bluetooth, WiFi gibi önemli bilgilerin yazıldığı bölümdür. Bu parça başarısız olursa iTunes ekranında 4013 gibi yaygın hatalar alabilirsiniz.

4013 Hataları her zaman yerleşik bellekten kaynaklanmaz veya bu yerleşik olanları değiştirdiğimizde her zaman düzeltilmez. Bu anakart teknisyeni tarafından belirlenir. iPhone anakart onarımları yüksek bir başarı oranına sahiptir.

 

Bknz: iPhone 4013 Hataları, Nedenleri ve Çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.