iPhone cihazlarının verimli çalışması için en son iOS sürümlerine yükseltilmesi gerekir. Cihazların güncellenmesi, uzun bekleme süresi nedeniyle çok can sıkıcıdır. Ancak daha da kötüsü, bu bekleme süresinin sonunda bir iPhone 4013 hatasıyla karşılaşırsanız. Bu hata ilk bakışta korkutucu görünse de, bununla başa çıkmanın yolları vardır.

iPhone 4013 hatalarının nedenleri nelerdir?
“İPhone (cihaz adı) kurtarılamadı. “Bilinmeyen hata oluştu (4013)” yazan bir mesajla karşılaştıysanız, bu Gönderi sizin için uygundur. iPhone 4013 hatası, güncelleme veya Geri Yükleme sırasında bir sorun oluştuğunda ortaya çıkar. Güncelleme işlemi sırasında iPhone’unuzu yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Ayrıca, güncellemenin doğru şekilde yüklenmesini engelleyen bir yazılım hatası da olabilir.

Bu sorunun karmaşık bir nedeni yoktur. Çoğu zaman nedeni donanımdır. Donanım sorunlarına ek olarak, iPhone 4013 aşağıdaki nedenlerden dolayı arızalı olabilir.

USB Kablosu ile ilgili sorunlar.

Bilgisayar yazılımı veya iTunes sürümü.
① Bağlantı sorunları.
iPhone depolama alanı çok dolu.

Deneyebileceğiniz Hızlı Yöntemler

Aşağıdaki yöntemler Olası çözüm yöntemleridir. Cihazınızla ilgili bir donanım sorununuz varsa, bu yöntemlerin çalışma olasılığı düşüktür.

USB kablosunu kontrol edin. Gerekirse başka bir USB ile tekrar deneyin.
Şarj soketini kontrol edin. Şarj soketinde toz birikmişse, temassız olabilir.
Instagram bağlantısını kontrol edin. İnternet Bağlantınızla ilgili bir sorun varsa, güncelleştirme tamamlanamayabilir.
Mac’inizde veya bilgisayarınızda itunes’un en son sürümünün mevcut olduğundan emin olun. İtunes’un eski bir sürümünü kullanıyorsanız, iPhone veya iPad’inizi iTunes ile yükseltmeden önce iTunes’u güncelleyin.
App Store > Güncellemeler,
Microsoft Store > güncellemeler altında iTunes’u bulun ve güncelleyin. İtunes’un en son sürümünü almak için Apple’ın ② sitesine de gidebilirsiniz.
Mac veya Lloydo Lloydo işletim Yazılımınızın en son sürümünü çalıştırdığından emin olun.
iPhone’unuzu hard reset ile yeniden başlatmayı deneyin.
iPhone 6S, SE ve eski modeller: güç düğmesini ve ev düğmesini aynı anda basılı tutun.
7 ve 7 Plus: güç düğmesini ve ses düğmesini aynı anda basılı tutun.
iPhone 8 ve üstü için: önce ses düğmesine basın ve bırakın, ardından ses düğmesi ile aynı şeyi yapın. Son olarak güç düğmesini basılı tutun.
iPhone 4013 nasıl çalışır?
Yukarıdaki tüm yöntemleri denediyseniz ve hala sonuca ulaşmadıysanız, büyük olasılıkla sorun anakartta meydana geldi. Çarpmalar, düşmeler veya sıvı kontakları nedeniyle anakart üzerindeki bellek entegrasyonu başarısız olur. NAND entegrasyonu olarak da adlandırılan bellek entegrasyonunun başarısızlığı, iPhone 4013 hatasına neden olur.

Sorunun kesin çözümü, bellek entegrasyonunu değiştirmek veya Onarmaktır. Bellek entegrasyonundan sonra veri kaybı olasılığının çok yüksek olduğunu bilmek önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.