iPhone veya iPad’i şarj etmemekle ilgili bir soruya ayrıntılı bir kılavuz oluşturmak istedik. Şarj etmeme sorunu en yeni cihazlarda bile ortaya çıkabilir. iPhone 6s, iPad Pro, iPad Air’den iPhone 4’e kadar tüm cihazlarda şarj hatalarıyla ilgili sorular ortaya çıkıyor. Şarj etmeme sorununun nedeni donanımla (cihazın kendisi, yıldırım kablosu, konektör veya şarj cihazı) veya yazılımla ilgili olabilir. Sorun donanımsa, hizmetler sorununuzu çözebilir, ancak sorun yazılımsa, bu konuda size yardımcı olabiliriz.

1. Sabit sıfırlama

iPhone veya ipad’iniz şarj olmuyorsa, yapabileceğiniz en kolay şey sert sıfırlamadır. Sabit sıfırlama yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Hard Reset Nasıl Yapılır?

iPhone’u hard reset nasıl yapılır
AÇMA/kapama düğmesine basın. (Sağ tarafta iPhone 6 veya üstü, diğer iphone’ların, ipod’ların ve ipad’lerin üstünde)
Açma/kapama düğmesini basılı tutarsanız, Ana Sayfa düğmesini basılı tutun (ANA SAYFA düğmesi-cihazın önünde).
Ekran kapanana ve görüntü tekrar görünene kadar (Apple logosu görünene kadar) bu düğmeleri basılı tutun.
2. Kabloyu kontrol et. Akımı kontrol et.
Tecrübelerime göre, sorunların% 90’ı en basit nedenlerden kaynaklanıyor. Sorunları çözmede basitten karmaşığa gidersek, kendimizi çok fazla çabadan kurtarabiliriz.

Şarj kablosunu kontrol edin. Kırma, kırma gibi bir sorun olabilir. USB girişi uygun olmayabilir. Prizde elektrik olamaz. Şarj cihazını başka bir prize takın. Değilse, bölgenizdeki iPhone / iPad / iPod kullanıcılarının şarj cihazlarını kendi cihazınızda deneyin. Diğer şarj cihazlarıyla ilgili bir sorununuz yoksa, muhtemelen şarj cihazınız veya kablonuz yüzündendir. Kabloyu değiştirerek tekrar deneyin. Sorunu bu şekilde tanımaya çalışın.

Sorun bu değilse, okumaya devam edin.

3. Kabloları değiştir
Bazen Apple’a ait olmayan kablolarla ilgili sorunlar vardır. Kabloyu orijinal şarj kablosuna sahip bir arkadaşınızdan alın ve bir deneyin. Sorun çözülürse, orijinal kabloyu veya sorun çıkarmayacak başka bir kabloyu satın almalısınız.

4. iTunes üzerinden geri yükleme
Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, biraz daha sert çözümlere geçmenin zamanı geldi. Bu aşamada, iPhone, iPad veya iPod’unuzu iTunes üzerinden geri yüklememiz gerekir.

iPhone kurtarma nasıl çalışır? Metnimizin kurtarılmasını gerçekleştirebilirsiniz.

 

5. Apple ile iletişime geçin
Bazen ciddi bir sorunumuz olur. Cihazın şarj devresinin arızalanması, şarj girişinin arızalanması, pilin arızalanması gibi donanım arızası olarak adlandırılan sorunları sıfırlama yöntemleriyle çözemeyiz. Bunun için cihazımızı servise götürmemiz gerekiyor.

Cihazınız için garanti düşükse veya düşük değilse, kendi Apple teknik servisimizi kullanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.