TF Menkul Kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 için fiyatlandırma görünümünü açıkladı. Ming Chi Kuo harika bir Elma uzmanıdır. Apple hakkında bilgi alan ilk içerdekilerden biri ve tahminleri çoğu zaman doğru. Bugün iPhone 14 hakkında konuşuyoruz.

iPhone 14 önümüzdeki ay tanıtılacak. Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 14 Pro modelleri için fiyatları artırabileceği tahmin ediliyor, ancak bu artışın ne kadar olacağı henüz belli değil.

Bugün yayınlanan bir t llov’da Kuo, Fo Llovconnle’ın ortalama satış fiyatındaki (ASP) artışın iPhone 14’ün fiyatını da etkileyeceğini söyledi.

Analist, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro serileri için asp’nin iPhone 13 serisine kıyasla yıllık yaklaşık% 15 artarak 1.000- 1.050 $ ‘a yükselmesini bekliyor.
Tüm iPhone serisi için asp’nin, iki iPhone 14 Pro modelinin fiyat artışlarının yanı sıra önceki serilere göre daha yüksek nakliye oranları nedeniyle 2022’de artacağını söyledi.

Kuo’nun tconn’nin, Foconnconnect’in yıllık performans beklentilerinin “Kabaca istikrarlı” dan “büyümeye” yükseltileceğini açıklamasına verdiği yanıt. Önemli bir Apple tedarik ortağı olan Kuo, Fo Lloconnet’in iPhone 14 ASP darbesinden önemli ölçüde faydalanacağını söyledi.

Mevcut iPhone 13 Pro modelleri 6.1 inç varyant için 999 ABD doları ve 6.7 inç iPhone 13 Pro mA için 1.099 ABD Doları karşılığında kullanılabilir. Bu fiyatlar% 15 oranında artıyor, bu da 1.150 $ ve üzeri seviyelere ulaşacakları anlamına geliyor. Ülkemizde dolar kurunun yüksek olması nedeniyle bunun çok daha ciddi sonuçlara yol açacağını öngörebiliriz.

 

iPhone 14 nasıl olacak?

Apple her yıl yeni modellerle geliyor ve iPhone 14’ü 2022’de piyasaya sürecek. Apple her yıl Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtıyor. iPhone 14, Eylül 2022’deki LLOYDC etkinliklerinde sunulacak.

19 Nisan 2022 Güncellemesi:

Makalede daha sonra anlattığımız bazı bilgiler bugün basına sızdı. Appel analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 6.7 inçlik iPhone 14’ü 900 dolara satacak. Bu fiyat, daha önce sunulan modellerin fiyatından daha ucuzdur.

Aşağıdaki resim bugün sızdırıldı:

 

Buna ek olarak, son zamanlarda iPhone 14’te bir çentik olamayacağı biliniyordu. Ön kamera ve flaş ekrana entegre edilmiştir.

iPhone 14 neye benzeyecek?

Eylül ayında ortaya çıkması beklenen modelin özellikleri yavaş yavaş sızmaya başlıyor. iPhone 14’ün 6.1 ve 6.7 inç ekran boyutuna sahip olduğu söyleniyor. iPhone 13 gibi 4 farklı seçenekte satışa sunulacak: iPhone 14, iPhone 14 Mini, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 pro Max.

iPhone 14’teki en büyük değişiklik teknik değişiklik olacak. Apple, kullanıcıları için daha verimli modeller geliştireceğini duyurdu. iPhone 14 ile kamera, hem kullanıcılar hem de üretici tarafından beklenen köklü bir gelişmedir. Yeni model 8K video kaydedebilmelidir. Kameralarla ilgili yeni gelişmeler hakkındaki makalemizi güncelleyeceğiz.

iPhone 14 ile sorun tamamen çözüldü.
iPhone modellerinin en büyük sorunu, şarjın ve pil sağlığının hızla tükenmesidir. Apple, yeni modelinde bu sorunu ortadan kaldıracağını işaret ediyor. Bilindiği gibi çoğu iPhone modelinde Llogaracomm modemler kullanılmaktadır. Bu modemler, iPhone telefon şarjının hızlı olmasının ana nedenidir. Apple,alalcomm modem üreticisi ile sözleşmeyi feshetti ve yeni bir modem arıyor. Kısa bir süre sonra Apple, TSMC 6Nm 5G modemi seçti. Böylece, yeni iPhone modelleri hem daha uzun bir şarj süresine hem de daha uzun bir pil ömrüne sahip.

iPhone 14 devrim niteliğinde bir ömre sahip olacak. Tabii ki, tüm bu gelişmeler kesin olarak değerlendirilemez. Sonuç olarak, model daha uzun sürer. Bu süre zarfında elbette Apple’da da çeşitli değişiklikler olacak. Ancak, şu anda Apple’ın bir TSMC 6nm 5G modem kullanacağına dair ciddi iddialar var. Olumsuz bir gelişme yoksa, bu modemler kullanılır ve iPhone modelleri daha uzun bir şarj süresine sahiptir.

iPhone 14 neye benzeyecek?


iPhone 14’ün tasarımının neye benzeyeceği konusunda çeşitli iddialar var. En önemli şey, iPhone 14’ün iPhone 4 tasarımına benzeyeceğidir. Bilindiği gibi iPhone 4 tasarımının alt kısmında bir hoparlör ızgarası vardı. Yeni modelin tekrar geleceğine dair çeşitli söylentiler var. Bu ızgara, telefona daha dinamik bir atmosfer kazandırıyor ve görüntü açısından dezavantajları yok. Bu nedenle, hoparlör ızgarasını kullanmanın önünde hiçbir engel yoktur.

iPhone 14 tasarımındaki bir diğer söylenti, ses düğmelerinin ve açma-kapama düğmelerinin bir daire içinde olacağıdır. Ayrıca iPhone 4’ün tasarımında da benzer bir benzerlik vardı. Dairesel düğmelerle yeni modele nostaljik bir hava katmak planlanıyorsa, bu oldukça iyi bir fikir olabilir.

 

iPhone 14’ün tasarımıyla ilgili daha önemli iddialar ortaya çıktıkça, makalemizde paylaşacağız.

iPhone 14 Almanya Satış Fiyatı
iPhone 14’ün perakende fiyatı hakkında konuşmak için çok erken olduğunu biliyoruz. Ancak fiyatla ilgili çeşitli argümanlar da var. Yeni modellerin piyasaya sürülmesinden önce yapılan iddialar büyük ölçüde doğrudur. iPhone 14’ün de ucuz olduğu kanıtlanmalı. Bilindiği gibi yeni iPhone modelleri her yıl benzer fiyatlarla satılıyor. Bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 14, benzer fiyatlarla sunulacak.

iPhone 14 henüz tasarım ve teknoloji ile bitmedi. Bu nedenle, telefonun piyasaya sürülmesi sırasında modelde önemli değişiklikler olacağı açıktır. Bu değişiklikler dikkate alınarak bir fiyat belirlenir. Bu nedenle, aşağıda belirttiğimiz fiyatların biraz değişmesi muhtemeldir.

iPhone 14 Modeli: 799 ABD Doları,
iPhone 14 Ma Llogara Modeli: $ 899,
iPhone 14 pro modeli: 1099 ABD doları,
iPhone 14 pro Ma Llogara Modeli: $ 1199,
Mevcut döviz kuru değişikliği nedeniyle şu anda Türkiye fiyatı hakkında bilgi vermek mümkün değildir. Telefonun piyasaya çıkışına yakın bir zamanda iPhone 14 Türkiye’nin perakende fiyatı hakkında fikir sahibi olacağız.

iPhone 14 ve 5G
5G modemlerin kullanımıyla, iPhone 14 çeşitli performans iyileştirmelerine sahip olacak. Apple, telefon modemlerinde 6nm modem kullanacak. Bu şekilde, uygulama yönetiminde ciddi şekilde enerji tasarrufu sağlamak için bataryaya ihtiyaç duyulur.

Birkaç hafta önce, iPhone modellerinin 4nm modem kullanacağı iddiaları güçlüydü. Ancak 6Nm modemlerin şu anda iPhone modellerinde kullanıldığı iddiaları güç kazandı. Daha iyi şarj kapasitesi için 6nm modemler kullanılmalıdır. Apple fikrinin bu yönde ilerlemesi çok muhtemeldir.

Apple, 4 yeni iPhone 14 modeliyle geliyor
Apple son yıllarda her yeni telefonu 4 farklı modelde piyasaya sürdü. Bu modeller farklı özelliklerde, farklı boyutlarda ve farklı fiyatlarla mevcuttur. iPhone 14, iPhone 14, iPhone 14 Mini, iPhone 14 Prp ve iPhone 14 Pro Max  modellerinde de satışa sunulacak.

Küçük bir gövdede yüksek performans isteyenler için iPhone 14 Mini,
iPhone 14: daha büyük ekran ve daha yüksek performans isteyenler için,
iPhone 14 Pro ve iPhone 14 pro Ma①: çok geniş ekran, çok yüksek performans isteyenler için. Özellikle fotoğrafçılık gibi profesyonel alanlarda ihtiyaçları karşılamaktadır.
iPhone 14 ne zaman piyasaya sürülecek?
iPhone 13’ün piyasaya sürülmesinden önce, iPhone 14 hakkında söylentiler vardı. Bu söylentilerin en önemlisi iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiydi. iPhone 14’ün Eylül 2022’de piyasaya çıkması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.