iPhone’unuzun aniden kapanması nadir değildir. Tüm mobil cihazlarda olduğu gibi, iphone’larda da kendiliğinden kapanma sorunu oluşabilir. iPhone 12, iPhone 11 veya iPhone 6s olsun, bu sorun tüm iPhone modellerinde yaygındır. Bu yazıda, bu sorunun olası nedenleri hakkında konuştuk.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, web sitemizde bu konuyla ilgili birçok sorumuz var. Bu yüzden bu makalede bunun hakkında konuşmaya karar verdim. Aşağıdaki gibi şikayetler:

Bugün, telefon aniden% 34 oranında başarısız oldu. Açmak istediğimde, “Kabloyu bağla” yazısı ve pilin kırmızı ışığı ile bir uyarı ekranı geldi. Sonra ekrana gitti ve telefon bir süre açılmadı. Sonra tekrar denedim, telefon açıldı,% 33 şarj oldu… ardından telefon açıldıktan 3 saniye sonra tekrar kapandı. Bu sayede yaklaşık 10 kez kapatılmış ve açılmıştır. Sorun ne olabilir?
6’ları bir buçuk yıldır kullanıyorum ve garanti çalışıyor. Telefonumun şarjının% 50-20’sini bekledim, çünkü telefon aniden arızalandı. Sizce sonuç ne olacak? .. Ahmet E.
Merhaba oradaki. Bu iPone 6 plus. Telefonumu kvk servisine gönderirdim. Ses kontrolü bozuldu ve kamera yakınlaştırmadı, ancak bulanık bir resim verdi. Geldi ama bir ay sürdü. Kullanmamda bir sakınca yoktu. Şimdi şarj% 55 oranında kapanıyor, hemen 55’e şarj ediyorum, şarj yeri bozuk, ağır şarj ediyorum. Emrah…
Yukarıdakiler, bu konuyla ilgili sayısız şikayetten sadece üçüdür..

 

Şimdi olası çözümlere geçelim;
iPhone’unuz şarj olurken cihazınız kapalıysa, sorun pilin% 90’ıdır. Pili değiştirerek çözüldü. Bununla birlikte, sorunlu bir şarj cihazı kullanıyorsanız, yeni satın aldığınız pil de bir süre sonra bu hale gelebilir. Daha az olası olsa da, diğer olasılıkları kontrol etmenizi öneririz. Belki de sorunu pil maliyeti olmadan çözebilirsiniz.

1-Şarj Cihazı

Apple’ın orijinal şarj cihazını kullanıyor musunuz? Sorun şarj cihazından kaynaklanıyor olabilir. Orijinal bir iPhone şarj cihazı kullanan arkadaşlarınız varsa, bunu şarj cihazınızla deneyebilirsiniz. Sorununuz şarj cihazıysa, muhtemelen pili kırmıştır. Sorunu gidermek için iPhone pilini tekrar değiştirmeniz gerekebilir.

2-Güncelleme

Her şeyden önce, sorun bir güncelleme ile giderilebilir. Bir yedekleme oluşturabilir ve cihazınızı en son iOS sürümüne güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu pek mümkün değil. Ancak, Apple bazen iOS güncellemelerinde hatalara neden olabilir. Bu hatalardan kaynaklanan bir yazılım sorunu iPhone’unuzun yeniden başlatma sorununa neden olabilir.

3-Sıfırla
Cihazınız zaten güncelse veya güncellemeyle ilgili sorununuz giderilemiyorsa, önce telefonu tamamen şarj edin ve aşağıdaki prosedürü uygulayın;

Ayarlar> Genel > Sıfırla > Tüm ayarları sıfırla

cihazınızın ayarlarını sıfırlayın. Bu işlem verilerinizi silmez. Sadece telefonunuzu sıfırlayacaksınız. Bazen yük yüzdesi yanlış görüntülenebilir. % 50’de sıkışıyor, ama aslında daha az şarjı var. bu durumu anlamak için 30-40 dakika. cihazı gözlemlemek yeterlidir.

4-DFU modu

Cihazınızı DFU moduna geçirin. Aşağıdaki makale bunun için bir rehber olacaktır.:

iPhone DFU modu ne alıyor ve nasıl yapılıyor?

5-Pil Kalibrasyonu

Pil kalibrasyonu için iPhone’unuzun pilini tamamen kullanın. (şarj seviyesi yüzde 0’a düşer ve telefonunuz otomatik olarak kapanır) ardından şarj seviyesi yüzde 100’e ulaşana kadar şarj edin ve telefonunuzu şarj cihazından çıkarmayın veya şarj ederken kullanmayın. Cihazın yüzde 100 şarj olduğunu gördükten sonra 1 saat daha şarj olmasına izin verin. iPhone’unuzu her zamanki gibi kullanın ve ilk adımları tekrarlayın (yüzde 100 şarj edin, 1 saat ekstra şarj edin).

6. Apple Servisi

iPhone’unuzu ne zaman aldınız? Zamanla, pil ömrü azalır. Özellikle yanlış kullanımda, pil ömrü hızla sona erer. Pil şimdi bozuksa, iyi bir servise götürmelisiniz. Düşük kaliteli bir pil takılıysa, sorun devam eder. Pil / pil değişimi garanti kapsamında değildir. (Cihazınızı 1 yıldan daha kısa bir sürede aldıysanız, garanti kapsamında onarabilirsiniz. Bunun birçok örneği var. Sürekli değişiklikler duyuyoruz. Servise bağlı..)

Belki kargo da kırılmıştır. Bu bir sorunsa, cihazı hizmete sokmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.