iPhone bataryasıyla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? iphonetamir.org Apple ve bunun nasıl yapılacağı hakkında binlerce makale var. Bu konular arasında kaybolmamanız için sorun gidermeye yönelik sayfalar hazırladık. Sitemize gelen her yeni soru ve cevap ile bu site gelişecektir. Amacımız, herhangi bir soruna çözüm olabilecek dinamik bir sayfa oluşturmaktır. Bir sorun varsa, cihazı servise göndermek her zaman en iyi çözüm olmayabilir. Servis hataları, arızalı yedek cihazlar maalesef burada her gün duyduğumuz şey. Bu nedenle yapabileceklerinizi yapmanızı ve yapmazsanız servis yardımı almanızı öneririz.

iPhone şarj olmuyor mu?

iPhone’unuzu şarj ediyor olsanız bile, şarj yüzdesi artmıyor mu? Şarj yüzdesi belirli bir seviyede sabit kalıyor mu?

Şarj etmeme sorunu genellikle yalnızca iphone’larda değil tüm mobil cihazlarda ortaya çıkar. Apple bundan muaf değildir. iPhone’un şarj olmama sorununun nedeni donanımla (cihazın kendisi, lightning kablosu, konektör veya şarj cihazı) veya yazılımla ilgili olabilir. Sorun donanımsa, hizmetler sorununuzu çözebilir, ancak sorun yazılımsa, bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Bknz: iPhone şarj sorunları çözümü

 

iPhone pilim / pilim iyi mi? Nasıl kontrol edebilirim?

iPhone pilinizin sağlam olup olmadığını kontrol eden bir program var. iBackupBot yazılımı, pilinizin kaç şarj ve deşarj döngüsünden geçtiğini, hangi tasarım kapasitesine sahip olduğunu ve şimdi ne kadarını kullanabileceğini görmenizi sağlar.

Not: Apple standardına göre, 500 şarj döngüsü sırasında pil kapasitesinin% 80’e kadar düşmesi normaldir.

Bknz: iPhone pil gücü testi nasıl yapılır?

 

iPhone kendini kapatıyor mu?
iPhone kendi kendine kapanırsa, bunun çeşitli nedenleri olabilir. Çözüm için en basitinden başlamak en iyisidir. Bir hizmet her zaman en iyi çözüm değildir. Bu sorunu çözmek için, şarj cihazını kontrol etmekten pili değiştirmeye kadar yapılabilecek her şeyi yazdık.

Okumak için buraya tıklayın: iPhone durup dururken kapanıyor mu?

 

iPhone’un pil ömrünü nasıl uzatabilirim?
iPhone’lar tarafından da kullanılan lityum iyon pillerin verimli bir şekilde kullanılması için alınması gereken bir takım önlemler vardır. Bu, iPhone’unuzun pil ömrünü artırmanıza olanak tanır.

iPhone’un pil ömrünü artırmanın en iyi yolu kalibrasyondur.

 

iPhone batarya fiyatları nedir?

Sorununuz pili değiştirerek çözülebilecek bir sorun olabilir. Genellikle öyle olduğunu söylemek zorundayız. Garantiniz hala mevcutsa, iPhone’un pil değişimini resmi Apple servislerinden bir ücret karşılığında gerçekleştirebilirsiniz. Garantinizin süresi dolduysa veya henüz dolmadıysa, özel Apple servislerinde iPhone pil değişimini daha ucuz hale getirebilirsiniz. Yedek pilin orijinal olduğundan emin olmanızı öneririz.

iPhone bataryası garanti kapsamında mı?

Bir üretim arızası durumunda, iPhone bataryası da garanti kapsamındadır. Yeni satın aldığınız iphone’la ilgili bir pil sorununuz varsa, bunlar muhtemelen ücretsiz olarak değiştirilecektir. Uzun bir süre geçtiyse, kullanıcı hatası olasılığı artar ve pili değiştirmek için size ödeme yapılır.

iPhone patlıyor mu?

Tüm lityum piller yanlış üretilirse veya yanlış kullanılırsa patlar. Buna iPhone da dahildir. Pillerin patlamasının ana nedeni aşırı ısınmadır. Bu nedenle, pillerimizi veya cep telefonlarımızı aşırı ısınmaya karşı korumamalıyız.

iPhone pilinin patlamasını önlemek için ne yapmanız gerektiğini görmek için buraya tıklayın.

iphone’ların pil kapasitesi nedir?

Android telefonlarla karşılaştırıldığında, iPhone’lar mevcut kapasitelerinin oldukça gerisindedir. Ancak, iOS işletim sisteminin Android kadar enerji tüketmediğini unutmayalım. Bu nedenle, karşılaştırmalar kapasiteye göre değil, video oynatma süresine veya konuşma süresine göre yapılırsa daha gerçekçi sonuçlar elde edilir.

iphone’ların video oynatma süreleri aşağıdaki gibidir:

iPhone pilini / pilini değiştirmek istiyorum. Ne yapmamı istiyorsun?
Garantiniz hala mevcutsa, yetkili Apple servislerine başvurmanız en iyisidir. Ayrıca ücretsiz geçiş yapma olanağına da sahip olabilirsiniz.

Garantinizin süresi dolduysa ve elinizde bir tornavida varsa, alışveriş sitelerinde satılan bir pil takımını kendiniz satın alabilir ve değiştirebilirsiniz. Cihazınız eskiyse, deneyin. Kendiniz değiştirmekten korkuyorsanız, uygun fiyatlarla özel teknik servislerden değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.