APPLE, LLOYDDC 2022’deki açılış konuşmasında iOS 16 özelliklerini ve bu özelliklerin kullanımını açıkladı. Yeni iOS işletim sistemi birçok yararlı, özellikle uzun zamandır beklenen dolu. Bu makalede, Apple’ın yeni iPhone işletim sisteminin en iyi özelliklerini ve iOS 16’nın nasıl indirileceği sorusunu yanıtlıyoruz.

iOS 16 Beta’yı nasıl İndirebilirim?

Her yıl Haziran ayında olduğu gibi, bu yıl da ios’un yeni bir sürümü piyasaya sürüldü. Ancak, bu yeni İşletim Sistemi genellikle Eylül ayında kullanıcılar için piyasaya sürülecek. Bu süreçte, iOS Beta sürümleri Eylül ayından önce piyasaya sürülecek.

iOS Beta’da performans sorunları, telefon darboğazları ve bazı hatalar olabilir. Bu nedenle Apple, ios’u kullanıcılara sunulmadan önce Beta sürümleriyle test ediyor.

Ancak, iOS 16 genel Beta Temmuz ayında görünüyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek yeni güncellemeyi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Apple Beta sayfasına gitmek ve Apple kimliğinizle giriş yapmak için bağlantıyı tıklayın.
Ardından, açılan sayfanın üst kısmında “Apple Beta Soft Llogara programı”seçeneğini tıklayın.
Ardından”enroll your iOS device” e tıklayın.
Daha sonra göreceğiniz seçeneklerden biri, ①nload Profile > izin ver, işlemi Durdur.
Tüm işlemler tamamlandıktan sonra telefonunuz açılıp kapanacaktır. Telefonunuz açıldıktan sonra, Ayarlar > Genel > yazılım güncellemesi, iOS 16 Beta’yı indirin.
iOS 16 yeni özellikler ve kullanım
iOS 16: mesaj özellikleri
Yeni tanıtılan iOS ile birlikte, iMessage de önemli ölçüde geliştirildi. Bu, gönderilen iletileri düzenlemeyi, almayı ve okunmamış olarak İşaretlemeyi içerir. Bu özellikler, mesaj gönderildikten sonra 15 dakika içinde kullanılabilir.

iOS 16 mesaj özelliklerini kullanmak için, gönderdiğiniz mesajı uzun süre tıklamanız yeterlidir. Mesajlarınızı daha sonra menüden düzenleyebilir veya geri alabilirsiniz.

Yeni Kilit Ekranı

En dikkat çekici özelliklerden biri yeni iOS 16 Kilit ekranı tasarımı. Bu ekranın tasarımını istediğiniz gibi yapmak ve ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre ayarlamak mümkündür. Yeni tasarım sayesinde, Kilit ekranındaki öğelerin yazı tipini, rengini veya yerleşimini kolayca özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, iOS 16 Kilit ekranına, yani araç setlerine Lloydget ekleyebilirsiniz. Sadece Apple uygulamalarını değil, diğer uygulamaların araç setlerini de eklemek mümkündür.

iOS 16 ile birlikte gelen Kilit ekranı düzeniyle birlikte, iPhone 14 modelinin ekranındaki yeni çentik tasarımı tamamlanmış gibi görünüyor.

Kilit ekranını özelleştirmek için ekrana uzun süre tıklamanız yeterlidir. Daha sonra ekran görünümünü istediğiniz gibi düzenleyebilir ve tasarlayabilirsiniz.

 

Canlı Metin Özelliği Geliştirmeleri

Canlı metin özelliği iOS 15 ile geldi. iOS 15’te yalnızca fotoğraflardan metin kopyalanabilirken, iOS 16’da videoları duraklatarak medyaya metin kopyalayabilirsiniz.

Uçuşları ve gönderileri izleyebilir, metni başka bir dile çevirebilir veya fotoğraflardaki veya Videolardaki metni uzun süre tıklatarak bir para birimini başka bir para birimine dönüştürebilirsiniz.

Canlı metin işlevi nasıl kullanılır:

Genel > Dil ve bölge > canlı metin adımlarını izleyin ve özelliği etkinleştirin.

 

Mail Özellikleri

Posta uygulamasında da yeni ve kullanışlı özellikler var. Bunlardan biri, göndermek istediğiniz E-postayı belirli bir tarih ve saatten sonra planlamanıza izin veren daha sonra gönder özelliğidir.

E-postayı yazdıktan sonra, gönder düğmesine uzun basın. E-postanızı daha sonra ekranda göndermek istediğiniz şekilde planlayın.

 

iOS 16: fotoğraf özellikleri

iOS 16, kullanıcıların fotoğraftaki nesneleri arka plandan ayırmasına olanak tanır. Başka bir deyişle, fotoğraftaki nesneler sadece üzerine tıklayarak bir etiket şeklinde ayrılır. Çektiğiniz fotoğrafları mesajlar, notlar ve E-postalar gibi diğer uygulamalara sürükleyip bırakabilirsiniz.

Bu özellik sadece çektiğiniz fotoğraflarda değil, aynı zamanda ekran görüntülerinde de çalışır. Fotoğrafta, arka plandan ayırmak istediğiniz nesneyi basılı tutmak yeterlidir.

Ayrıca, bu özelliği duraklatılmış Videolardaki fotoğraf çerçeveleri için de kullanabilirsiniz. Bu özellik gelişmiş makine öğrenimi ve görüntü analizi gerektirir, bu nedenle yalnızca A12 Bionic Çipli telefonlarda kullanılabilir. Bu, bu özelliğin iPhone ① ve üstü üzerinde mevcut olacağı anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.